Obec Nový Dům
Nový Dům

Milostivé léto

Leták

Během "Milostivého léta" mohou lidé snadněji ukončit stovky tisíc exekucí, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů. Nesplacené závazky, které mezitím mnohdy narostly na několikanásobky původního dluhu, půjde vymazat během tří měsíců za zvýhodněných podmínek.

Kdo do 28. ledna 2022 zaplatí zbývající jistinu (původní dluh) a k tomu přidá 907,50 Kč jako náklady (750 Kč + DPH), ten exekuci ukončí.

Týká se to dluhů, které mají lidé vůči veřejné správě, a to včetně institucí s jakýmkoli státním podílem nebo třeba podniků s účastí města. Konkrétně jde třeba o dluhy za dopravními podniky, zdravotními pojišťovnami nebo třeba i za energetickou společností ČEZ.

Podmínkou využití milostivého léta je i to, že člověk nesmí být v oddlužení. A další omezení: Milostivé léto lze uplatnit jenom na exekuce, které řeší soudní exekutoři – tedy ne u daňových a správních exekucí.

V případě jakýchkoli komplikací doporučuji se obrátit na pomáhající organizace, jako jsou občanské poradny, Člověk v tísni nebo Charita ČR.

Další odkazy k využití:

Využijte příležitosti odepsat své dluhy v rámci Milostivého léta! Podrobněji jsme o akci mluvili v reportáži ČT - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz)

Za poslední roky nepamatuji podobnou šanci pro dlužníky, jako milostivé léto, řekl Hůle pro 168 hodin - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz)

Dolozkomat

Dluhové poradenství - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz)

Datum vložení: 9. 11. 2021 20:59
Datum poslední aktualizace: 9. 11. 2021 21:18